31 października 2018 r. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas przygotowali ,,Bal Świętych”. W polską tradycję bardzo mocno wpisana jest Uroczystość Wszystkich Świętych. Młodzi poprzebierani za świętych pokazali, że ten dzień nie jest smutny, ale radosny i kierujący nas ku niebu.

Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą różańcową prowadzoną przez przedstawicieli Szkolnego Koła Caritasu. Następnie celebrowana była Msza Święta po zakończeniu której Ks. Proboszcz Eugeniusz Filipiuk  przedstawił postaci poszczególnych świętych i obdarował dzieci upominkami. Po czym

wszyscy przebrani za świętych wraz z rodzicami i członkami Szkolnego i Parafialnego Koła Caritas przeszli procesjonalnie na  cmentarz parafialny, na którym odśpiewano Litanię do Wszystkich Świętych.

Około godziny 20 00 wszyscy uczestnicy dotarli do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie zostali przywitani utworem Budki Suflera ,,Bal wszystkich Świętych”, oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez młodzież i rodziców.

 Nie zabrakło okazji do tańca, gdyż zgodnie z zaleceniem św. Augustyna: „Istoto ludzka! Ucz się tańca. Bo inaczej, cóż poczną z Tobą aniołowie w niebie..." każdy miał okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności na parkiecie.

Jak na bal przystało rozpoczęto go Polonezem w wykonaniu wolontariuszy, do którego dołączyły się

dzieci i rodzice. Po czym rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Wolontariusze przygotowali wiele zabaw integracyjnych, co zapewniło wspaniałą atmosferę.

Uroczystość zakończyła się około godziny 22 00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i pieśni wieczornej. Następnie wszyscy jeszcze raz zaśpiewali utwór Arki Noego ,, Taki duży, taki mały.. ‘’podczas którego zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

Z pewnością wieczór ten dostarczył wielu atrakcji wszystkim ,,małym i dużym świętym’’ , napewno długo pozostanie w ich pamięci.

tekst. Renata Klimaszewska

Logowanie

Marzec 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
­