Szkolne Koło Caritas numer 98 powstało w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum w Izdebkach Kosnach.

Co to jest i na czym polega wolontariat? Nad tym pytaniem w ubiegłym roku szkolnym zaczęli zastanawiać się uczniowie naszej szkoły. Na początku poruszyliśmy ten temat na spotkaniu Samorządu Szkolnego, później pojawił się na lekcjach języka polskiego, WoSu i religii. Po zdobyciu wszystkich informacji nadszedł dzień, w którym poprosiliśmy panią Dyrektor Beatę Sieczkiewicz, aby wyraziła zgodę, żeby w naszej szkole powstało Szkolne Koło Caritas.

Na opiekunów zostali wybrani pani Agnieszka Sobiczewska i ksiądz Adam Potapczuk. To oni zaprosili do nas księdza Andrzeja Kubalskiego, opiekuna SKC w naszej diecezji, który opowiedział uczniom na  czym polega wolontariat, jakie są zadania wolontariuszy oraz przedstawił jak działają SKC. Wiele osób zainteresowała ta forma działalności charytatywnej.

We września tego roku ponaglana pytaniami pani  Agnieszka ogłosiła, że zbiera deklaracje członków do SKC w naszej szkole. Liczba chętnych zadziwiła wszystkich. Wśród naszej niewielkiej społeczności szkolnej, aż 34 osoby zadeklarowało chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym.

10 października 2018r. do naszej szkoły przyjechał ksiądz Paweł Wojdat, obecny duchowy opiekun Wolontariatu Caritas Diecezji Siedlce, aby uroczyście powołać do życia 98. Szkolne Koło Caritas Diecezji Siedleckiej oraz wręczyć członkom legitymacje.  Od tego dnia istniejemy oficjalnie. Mamy już swój zarząd oraz plan działania na ten rok szkolny.

To wspaniale, że i w naszej szkole powstało SKC, ponieważ ważne jest aby pomagać innym, a będąc jego członkiem na pewno będzie ku temu wiele okazji.

Kinga Zbieć

Rzecznik SKC Izdebki Kosny

Logowanie

Marzec 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
­