W dniach 21-22 września miała miejsce ogólnopolska akcja „Kromka chleba dla sąsiada” zorganizowana przez Caritas Polska. W Diecezji Siedleckiej w akcję włączyło się 13 Szkolnych Kół Caritas, miedzy innymi SKC nr 68 z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Hańsku im. Jana Pawła II oraz SKC nr 35 z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Hańsk

Zbiórka żywności odbyła się w trzech sklepach na terenie Hańska – Delikatesy Centrum, Groszek oraz Pawilon Spożywczo-Przemysłowy. W zbiórce brało udział 16 wolontariuszy z naszego SKC, oraz absolwenci naszej szkoły, którzy zawarli porozumienie o współpracy. Młodsi wolontariusze stali w sklepach i zbierali żywność, starsi pomagali jako opiekunowie grup, a także pracowali przy pakowaniu, sortowaniu i przewozie żywności ze sklepów do sztabu głównego zbiórki w Dubecznie.
Z relacji wolontariuszy wynika że, zbiórka żywności przebiegła dobrze, obsługa sklepu, była bardzo miła i pomocna. Niektórzy ludzie nie chcieli przyjmować ulotek, jednak większość brała. Padały pytania, dla kogo zbieramy, co zbieramy. Ludzie byli mili, chociaż nie za wielu było klientów przez pogodę.
Moje wrażenia są raczej pozytywne. Jak reagowali ludzie? 3/4 brało ulotki i potem coś dawało, były 2 nie miłe sytuacje ale poza tym to wszystko było w porządku. Panowała  miła atmosfera, wszystko było dobrze zorganizowane.
Zebraliśmy 183 kg. żywności która trafi do rodzin potrzebujących z Gminy Hańsk oraz do Jadłodajni  Św. Br. Alberta w Lublinie.
Opiekun SKC nr 68 - Emil Witowski.

Siedlce

W akcję włączyły się wolontariuszki z naszej szkoły z klas: 1th, 2lb,3th. Celem kampanii było uwrażliwienie lokalnych społeczności na potrzeby drugich oraz wzbudzenie życzliwości i zainteresowania losem sąsiadów, o których często wiemy bardzo niewiele. Akcja „Kromka chleba” została przeprowadzona przy współpracy z Parafialny Zespołem Charytatywnym działający przy parafii Katedralnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach oraz Caritas Diecezji Siedleckiej. Kampania miała wymiar edukacyjny i była okazją dla wszystkich do zauważenia wokół siebie tych, którzy mają się gorzej. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie i podzielili się przysłowiową „kromką chleba” z potrzebującym. „Cokolwiek więc uczyniliście tym braciom moim najmniejszym, mnieście uczynili”.
Opiekun SKC nr 35 - Bożena Uziębło.

 

Logowanie

Marzec 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
­