„Żonkilowa poduszeczka dla chorego”

 

Przytulna, mięciutka, taka w którą można się wtulić, kiedy jest smutno; gdy chce się odpocząć, zapomnieć… Żonkilowa poduszeczka dla podopiecznych hospicjum.

W ramach akcji ogłoszonej przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowe „Empatia” uczniowie SKC CARITAS z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie pod opieką p. Izabeli Odziemczyk – Dadas wykonali 74 poduszki, które zostały przekazane przedstawicielowi OTOP p. Magdalenie Książek oraz  pracownikom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Drożdżówce dla ich podopiecznych. W akcję zaangażowali się uczniowie klas I TŻiUG, IITŻiUG, I TPS,IITPS.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie idei hospicyjnej.

W ubiegłym roku szkolnym 2017/ 2018 Szkolne Koło Caritas z Żelechowa podjęło inicjatywę zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z Kamerunu, gdzie pracują Siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej do którego należą siostry pracujące w Żelechowie. Udział w tej zbiórce wzięli nie tylko uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żelechowie, ale również ze Szkoły Podstawowej ze Stefanowa, Starego Kębłowa i Starego Goniwilka. Uczniowie z wielką radością dostarczali przybory. Ogromny wkład miała Firma Interdruk, która ofiarowała dużą ilość zeszytów i innych przyborów. Zostały one wysłane, dzięki życzliwości Firmy ,, San-Kow "do Fundacji „ Dar Serca dla Afryki ‘’ do Wrocławia, a następnie drogą morską 25 lipca 2018 r. popłynęły do Kamerunu. Po długim czasie 25 listopada 2018 r. dotarły na miejsce.

A co było jak dotarły dołączam słowa s. Reginy pracującej tam już 18 lat: „ Szczęść Boże,  Kochani, jakże wielka radość była gdy dzieci rozpakowywały paczki. Przeglądały, wyciągały, segregowały. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten dar. Oczywiście będzie nam to służyć w ciągu roku i pewnie cos zostanie jeszcze na rok przyszły. Mamy teraz duże możliwości do rysowania i malowania a także różnych dekoracji. Dzieci mogą wykazać się swymi umiejętnościami w tym zakresie. Możemy odkryć nowe talenty techniczne. Przesyłam kilka zdjęć i jeszcze raz gorąco dziękuje. Pozdrawiam gorąco Z Bogiem s.Regina.

8 listopada 2018r. w PG Nr 1 zgromadzili się przedstawiciele trzech Szkolnych Kół Caritas.

Szkoenie we Włodawie

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości to wielkie święto i niezwykle ważne wydarzenie dla naszego Narodu. Z tej okazji w całym kraju odbyło się szereg koncertów i uroczystości upamiętniających ten wspaniały dzień.

Święto Niepodległości - Żelechów

 

20 października Szkolne Koło Caritas w Żelechowie obchodziło 10 lecie powstania.

10 lecie SKC Żelechów

Logowanie

Marzec 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
­