Szkolenie dla wolontariuszy SKC trwają. Diecezja została podzielona na 14 grup  (według dekanatów) w każdej grupie odbędzie się jedno 4 godzinne szkolenie. Grupa składa się z 6-8 SKC, na szkolenia zapraszamy po 3-5 wolontariuszy z SKC wraz z opiekunem. Szkolenia prowadzi Pani Monika Rybaczewska - Diecezjalny Koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

W Październiku odbyło się 7 szkoleń, w których wzięli udział wolontariusze SKC z Adamowa, Przytoczna, Woli Gułowskiej, Serokomli, Radzynia Podlaskiego, Borków, Wohynia, Białki, Żelechowa, Sobolewa, Łaskarzewa, Stoczka Łukowskiego, Garwolina, Pilawy, Zbuczyna, Górek, Izdebek, Wiśniewa, Śmiar, Ryk i części Białej Podlaskiej.

Kim jest Wolontariusz SKC, jakie powinien mieć cechy? Co skłania młodych ludzi do pomagania innym? Jak i komu pomagają wolontariusze i czy warto pomagać? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi szukają wolontariusze Szkolnych Kół Caritas Diecezji Siedleckiej w czasie szkoleń. W grupach złożonych z przedstawicieli SKC z kilku szkół, młodzież ma okazję zintegrować się, wymienić doświadczeniami, opowiedzieć o tym co robią i posłuchać o działaniach innych. Jest to dobry moment, aby uświadomić sobie, że nie należy czekać na nadzwyczajne okoliczności, akcje ogólnopolskie czy światowe, aby uczynić coś dobrego. Należy korzystać z codziennych sytuacji w szkole, domu czy bliskim sąsiedztwie.

Prowadząca szkolenia Pani Monika, przekazuje wolontariuszom wiele cennych wskazówek dotyczących planowania różnych akcji. Podpowiada jak rozpoznawać potrzeby i docierać do osób potrzebujących, jak zorganizować i przeprowadzić zbiórkę żywności, czy  inną akcję pomocową , a także jak promować działania wolontariatu. Wiedza przekazywana w czasie szkoleń jest bazą do poszukiwania własnego sposobu na pomaganie. Szkolenia są prowadzone w formie warsztatów, praca w grupach ma na celu inspirowanie do podejmowania działań  a także poznawanie samego siebie jako wolontariusza. W listopadzie planujemy szkolenia w pozostałych szkołach, zapraszamy serdecznie do udziału.

 

Logowanie

Marzec 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

"Caritas To Ja" - Projekt dla wolontariuszy SKC

"Caritas To Ja" - Projekt dla wolontariuszy SKC

W ramach Programu "100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski" Caritas Diecezji Siedleckiej realizuje projekt pod tytułem "Caritas to ja". Celem projektu jest budowanie tożsamości wolontariusza, kreowanie pozytywnego wizerunku wolontariusza Caritas, promocja wolontariatu w szkołach oraz wzmocnienie motywacji do podejmowania działań przez SKC, poprzez integrację i wymianę doświadczeń.

CARITAS to miłość do bliźnich niesiona Twoimi rękoma!

­