II Światowy Dzień Ubogich będzie obchodzony w XXXIII niedzielę zwykłą, która w tym roku przypadnie 18 listopada. Hasłem tego dnia są słowa psalmu "Biedak zawołał, a Pan go usłyszał" (Ps 34,7).

"Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi" - zaapelował Ojciec Święty w orędziu na II Światowy Dzień Ubogich.

Centrum Wolontariatu Caritas Siedleckiej w Białej Podlaskiej i w Siedlcach organizuje zbiórkę kosmetyków do higieny ciała, które trafią do osób bezdomnych i ubogich. Zbieramy mydła, żele pod prysznic, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, przybory do golenia itp. Wszystkie zebrane produkty Będą przekazane do noclegowni w Białej Podlaskiej i w Siedlcach, jeżeli uda się nazbierać dużą ilość kosmetyków zostaną one rozdane wśród osób korzystających z jadłodajni Caritas.

Zapraszamy Szkolne Koła Caritas do włączenia się w akcję lub zorganizowania podobnej pomocy u siebie. Rozejrzyjcie się dokoła i zastanówcie czy obok was nie ma ludzi ubogich, a jeżeli są, to czego potrzebują i jak możemy im pomóc?

Logowanie

Marzec 2020
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

"Caritas To Ja" - Projekt dla wolontariuszy SKC

"Caritas To Ja" - Projekt dla wolontariuszy SKC

W ramach Programu "100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski" Caritas Diecezji Siedleckiej realizuje projekt pod tytułem "Caritas to ja". Celem projektu jest budowanie tożsamości wolontariusza, kreowanie pozytywnego wizerunku wolontariusza Caritas, promocja wolontariatu w szkołach oraz wzmocnienie motywacji do podejmowania działań przez SKC, poprzez integrację i wymianę doświadczeń.

CARITAS to miłość do bliźnich niesiona Twoimi rękoma!

­