Konkurs pieśni patriotycznej "PATRIOTA"

"PATRIOTA" to konkurs pieśni patriotycznej, zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej, współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Siedlce. Konkurs adresowany jest do szkół i przedszkoli z terenu Diecezji Siedleckiej. Celem konkursu jest budzenie poczucia tożsamości patriotycznej, odkrywanie i wyszukiwanie młodych talentów, podtrzymywanie tradycji narodowych, prezentowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych, budzenie artystycznej świadomości, zainteresowanie dzieci i młodzieży historią naszej Ojczyzny, rozpowszechnianie znajomości pieśni patriotycznych. Konkurs składa się z dwóch etapów, szkolnego i diecezjalnego. Do etapu diecezjalnego Szkoła typuje jedną drużynę jako swoich reprezentantów. Zgłoszenia do etapu diecezjalnego przyjmowane są do dnia 6 listopada 2018 roku do godziny 16:00. Etap diecezjalny i finał konkursu odbędzie się 13 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

"PATRIOTA" to także konkurs fotograficzny skierowany do mieszkańców miasta Siedlce i całej diecezji siedleckiej. Konkurs polega na wykonaniu fotografii ukazującej miłość do Ojczyzny. Interpretacja głównego założenia jest dowolna i zależy od kreatywności fotografa.

Regulamin konkursu pieśni (PDF)

Regulamin konkursu fotograficznego (PDF)

 

Logowanie

Październik 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

"Caritas To Ja" - Projekt dla wolontariuszy SKC

"Caritas To Ja" - Projekt dla wolontariuszy SKC

W ramach Programu "100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski" Caritas Diecezji Siedleckiej realizuje projekt pod tytułem "Caritas to ja". Celem projektu jest budowanie tożsamości wolontariusza, kreowanie pozytywnego wizerunku wolontariusza Caritas, promocja wolontariatu w szkołach oraz wzmocnienie motywacji do podejmowania działań przez SKC, poprzez integrację i wymianę doświadczeń.

CARITAS to miłość do bliźnich niesiona Twoimi rękoma!

­